Oczyszczanie dźwiękiem – MANTRA

Extremalnie oczyszczająca mantra, której działanie na pewnym etapie wprawiło mnie w zachwyt w połączeniu z osłupieniem. 45 minut (dwukrotny odsłuch) przeprowadziło rewolucję w moim ciele i świadomości a na poziomie ciała eterycznego zapanował spokój, którego dawno nie miałem okazji doświadczyć. Po zakończeniu sesji poziom i jakość wibrującego ciała eterycznego i fizycznego rozłożył mnie na łopatki. Jako, że jestem osobą, którą energetycznie niewiele może zaskoczyć, chylę czoła przed tymże oto dziełem dalekiego wschodu i oddaję je na pożytek publiczny. Przyznaję – dla mnie rewolucja energetyczna. Był to mój pierwszy kontakt z tą mantrą. Kilka słów o samej mantrze.

Om mani padme hum jest to sześciosylabowa mantra bodhisattwy współczucia. W zależności od szkoły buddyzmu mantra ta jest inaczej wymawiana. Buddyści nie wartościują sposobów jej wymowy, a różnorodność tłumaczy się tym, że klaśnięcie dłońmi dla każdego brzmi tak samo, jednak gdy próbujemy ten dźwięk wydać przez gardło powstają różnice. Dokładny opis różnic można znaleźć w internecie.

Mantra ta ma wiele znaczeń – dosłowne tłumaczenie to Oddaj cześć klejnotowi w lotosie. Jedno z bardziej literackich tłumaczeń to: Bądź pozdrowiony, klejnocie w kwiecie lotosu.

Inne znaczenie to oczyszczenie sześciu sfer egzystencji w cierpieniu, i chyba to najbardziej przemawia do mnie energetycznie, chociaż wibracja jest nieco inna niż częstotliwość kosmiczna „ognisty kwiat”, którą można odnaleźć w tytule mantry.

Według nauk tybetańskich każda z sylab oczyszcza daną strefę mentalną i tu trzeba powiedzieć, że w przypadku tej mantry dzieje się to na różnych poziomach. Z całą pewnością każda osoba będzie odczuwała pozytywną różnicę, jednakże na poziomie jednostki, czyli doznania energetyczne dla każdego z pewnością będą indywidualne.

Jeżeli masz zamiar tylko mantry słuchać – wystarczy, że założysz słuchawki, położysz się i zupełnie rozluźnisz. O wiele lepsze efekty otrzymuje się jednak biorąc czynny udział w mantrze, poprzez inwokację Om mani padme hum, podążając równorzędnie za nagraniem, we własnej pozycji medytacyjnej. Można dzięki temu bardzo szybko uzyskać niezwykle ciekawe efekty.

Posłuchaj mantry (23 min):

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Pobierz plik mp3: Pobierz

(lub prawy klawisz myszy na linku > Zapisz element docelowy jako )

 

Tags: , , , , , , , , ,

Comments are closed.