Gwóźdź do trumny ezoteryki

To co kiedyś uważane było za ezoteryczne bzdury, dziś okazuje się prawdą. To co kiedyś uważano za niemożliwe, dziś nam służy na co dzień. To co człowiek zwykł opiniować przez własną ignorancję tworzy dziś nową rzeczywistość. To o czym pisano w starożytności dziś okazuje się prawdą. Dlaczego przez tyle czasu zawsze tak wielu ludzi potrzebuje potężnych dowodów, choć czasem i one nie są wystarczające? Dlaczego tak wielu ludzi wybiera własną ignorancję i własne racje odrzucając coś oczywistego i udowodnionego? Mamy do czynienia z blokadami świadomości oraz emanacją ego. Aktualnie są to dwa najważniejsze czynniki silnie kształtujące ludzką tożsamość. Niestety sztuczną.

Nauka właśnie udowodniła, że człowiek może leczyć wszelkie dolegliwości za pomocą własnych myśli, oraz jest w stanie świadomie manipulować genami. Jesteśmy świadkami początku wielkich zmian w medycynie konwencjonalnej oraz świadkami wielu lekarzy bijących się w piersi, ponieważ to, czego ich nauczono do tej pory, nie do końca okazało się zgodne z prawdą. Obecnie z sieci można znaleźć masę przypadków ludzi, którzy doznali cudownego uzdrowienia wyłącznie za pomocą siły woli, choć medycyna jednym chórem zgodnie nie dawała im żadnych szans. Jednym z nich, znanym wszystkim z filmu The Secret może być Morris Goodmann. Takich ludzi jest mnóstwo, obecnie zaczynają pokazywać się w sieci i udostępniają pełną dokumentację medyczną, aby każdy samodzielnie mógł sprawdzić wszystkie badania i ekspertyzy. W książce uznanej jako bestseller, napisanej przez panią doktor medycyny konwencjonalnej Lissę Rankin, opisane są setki przypadków jej kontaktu z pacjentami, analizy, próby leczenia i spontaniczne ozdrowienia. Zawsze powtarzałem, że gdy pacjent postanawia wyzdrowieć, medycyna konwencjonalna jest bezsilna! Tymczasem w grupie osób kończących niektóre z moich kursów jest sporo lekarzy, położnych i pielęgniarek. Pracują oni w lokalnych placówkach używając wiedzy im przekazanej, jednak nikt głośno tego nie mówi, z wiadomych powodów. Uczą jednak swoich pacjentów, że głównym ogniwem napędowym ich uzdrowienia jest siła woli oraz pozytywne myślenie. Ci, którzy to akceptują zwyczajnie wracają do zdrowia.

To wielka chwila, ponieważ mamy już na to naukowe wytłumaczenie. Otóż okazuje się, że naukowcy doszli do tego, że myśli i emocje są mieszaniną elektryczności i chemii znajdujących się w obszarach mózgu i móżdżku będących w stanie ulegać ciągłym przemianom i ekspansywności. Doszliśmy więc do punktu, w którym okazało się laboratoryjnie, że myśli i emocje to stała składowa ludzkiej istoty, dająca się zmierzyć i udowodnić. Chwile później przebłysk inteligencji jednego z naukowców oznajmił, że można to również świadomie wykorzystać. Naukowcy jednego z amerykańskich uniwersytetów opracowali metodę pozwalającą na regenerację stawów i mięśni, która mówi, że codziennie, przez określony czas (kilkuset dni) należy wyobrażać sobie, że nasze mięśnie lub stawy pracują, co spowoduje ich uaktywnienie. I co ? Oczywiście to działa. W końcu to naukowa metoda czyż nie? Wiem, że wszyscy, którzy lata temu przeszli kurs kreowania rzeczywistości śmieją się teraz z naukowców i biją im brawo. Racja. Lepiej późno niż wcale, na każdego przychodzi odpowiedni czas i pora. Ale to dzięki wam również mają miejsce takie otwarcia, ponieważ poszerzając własną świadomość poszerzamy świadomość ludzi w naszym otoczeniu.

Jakkolwiek obecnie wiadomo na 100%, że psychika może ingerować w zachowanie ciała oraz poszczególnych jego elementów, ponieważ całe ciało jest wyposażone w system neuronowy, który posiada bezpośrednie połączenie z mózgiem. To są te punkty, gdy np. nagle się silnie ukłujesz a ból udało Ci się poczuć aż w głowie. Neuron przetransportował informację. Każde doświadczenie fizyczne aktywuje w systemie neuronowym odpowiednie procesy, pojawiają się substancje neuronowo – chemiczne o kreślonym działaniu. Ustalono, że myśl aktywuje odpowiednie impulsy neuronowe, a zatem jest w stanie poprzez te impulsy wpływać na zachowanie komórek, narządów i całego ciała. Dokonano również pomiarów na pacjentach i ustalono, że pacjenci, którzy wykazują większa siłę woli i pozytywne myślenie produkują dużo więcej białych krwinek, odpowiadających za neutralizację chorób. Najciekawszym ze wszystkich dowodów jest testowany od długich lat efekt placebo. Udowodniono, że …działa!

We wspomnianej już przeze mnie książce pani doktor, możemy również przeczytać o wynikach pomiarów dokonywanych na pacjentach. Jasno i wyraźnie wykazano, że każda negatywna myśl w człowieku, wywołuje w tkankach efekt stresu, nawet jeżeli nie odczuwa się go fizycznie, powoduje starzenie komórek oraz doprowadza do śmierci pojedyncze krwinki. Buuum. Chcesz żyć długo, znajdź na tym blogu afirmacje, czytaj i pracuj. Od tego się zaczyna świadome życie.

Na kolejnym uniwersytecie w jednym ze stanów USA udowodniono, że zwyczajna medytacja obniża wysokie ciśnienie , wpływa pozytywnie na samopoczucie i zapobiega komplikacjom w układzie krążenia. Kolejne „Bum”. Czekamy zatem z niecierpliwością na sale medytacji zbiorowej na każdym wyposażeniu szpitala. Z radością osobiście przekażę na ręce ordynatora takiego szpitala komplet naszych medytacji oraz w razie potrzeby stworzymy nowe i dostosujemy je do indywidualnych potrzeb.

Wiele osób słyszało na pewno o chirurgii fantomowej. Otóż przeprowadzono badania i wybrano grupę pacjentów z tym samym zagadnieniem operacyjnym. Na połowie przeprowadzono operacje rzeczywiste, a na drugiej połowie operację udawaną, czyli „na niby” wykonywano te same ruchy w powietrzu nad chorym organem. Zadbano o to, by chirurdzy bardzo dokładnie wyobrażali sobie co robią, a szczególny nacisk położono, na wyobrażanie sobie efektu końcowego. Wyniki: W przypadku operacji konwencjonalnej trzecia część pacjentów uzyskała znaczną poprawę. W przypadku chirurgii fantomowej dwa razy więcej pacjentów zgłosiło wielką ulgę i poprawę. Podobnym eksperymentem było tylko nacięcie chirurgiczne bez zabiegu, tak aby pacjent myślał, że miał zabieg. Lwia część pacjentów zwyczajnie zgłosiła wyraźną poprawę, a potwierdziły to wyniki prześwietleń. I co teraz?

Kolejnym naukowym wnioskiem ogłoszonym publicznie jest fakt, że organizm sam może się naprawić wyłącznie wtedy, kiedy jest zrelaksowany i odprężony, ponieważ niektóre traumatyczne przeżycia zwyczajnie są magazynowane w…pamięci komórek. Każda komórka ma pamięć tak jak człowiek i zwyczajnie przekazuje te informacje nowym komórkom, jak matka dzieciom. To dlatego pamiętasz jak kiedyś sobie przytrzasnąłeś palec drzwiami. Pamięć ta jest zachowana w tym palcu i zawsze uważasz jak zamykasz drzwi. Co ciekawe pamięć tę można zwyczajnie wyczyścić, żeby komórki już nie pamiętały traumatycznych przeżyć i nie przekazywały tych informacji w formie dziedziczenia. Dlatego oczyszczanie pamięci komórkowej jest czymś co uważam, za jedną z niezbędnych rzeczy jaką każdy świadomy człowiek powinien u siebie przeprowadzić. Jeden z naszych ormusów czyni takie „cuda”, ale metod jest kilka.

Tymczasem możemy przedstawić w jaki sposób nauka obrazuje zachowanie się ciała ludzkiego przy stosowaniu taktyki myślowej. Lekarz podaje pacjentom tabletkę ze zwykłego cukru, mówiąc im, że jest to najnowsze osiągnięcie farmaceutyki na ich schorzenie. Daje pacjentowi mentalną pewność o skuteczności metody. Wynik: u ponad 65% pacjentów metoda jest skuteczna! Równie dobrze mogli słodzić herbatę i nadawać jej cechy uzdrawiania…Kolejni naukowcy uczą pacjentów kierowania myśli na siebie, a wyniki własnej pracy mogą obserwować na żywo w postaci widzialnych i słyszalnych sygnałów. Nazywa się ta metoda biofeedback, do niedawana uważana, za sprzeczną z medycyną konwencjonalną. Ciekawym jest fakt, że udało się również udowodnić, że astma ma początek w większości przypadków w nagłym stresie lub lęku, a wspaniałym remedium okazała się zwykła joga i techniki relaksacyjne. Podobnie sytuacja wygląda jeżeli chodzi o bóle pleców. Lekarze stwierdzili, że najlepszą metodą jest relaksacja, medytacja i koncentracja, ponieważ przyczyna bóli pleców leży w sferze poza fizycznej, opisanej na początku tego artykułu. Nareszcie! Może w końcu przestanie się ludzi faszerować chemią a zacznie uczyć medytacji i technik oczyszczających. W tybecie stosuje się je od tysięcy lat, jednak społeczeństwo rozwiniętej Europy wydaje się być na nie głuche i ślepe, do czasu aż skończą się metody konwencjonalne, a ból będzie trwał.

Instytut Psychologii Maxa Plancka, który ma swoje oddziały na całym świecie jest wyposażony w wybitnie zdolną kadrę. Lata pracy tegoż zespołu udowodniły , że emocje, odczucia i doznania wpływają szybko i bezpośrednio na kod DNA i potrafią go poważnie uszkadzać przy odpowiednio długo dawkowanym negatywnym emocjom i odczuciom! Dokładnie chodzi tu o zjawisko metylacji DNA. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ od lat nauczyciele naszych kręgów, które uznawane do tej pory były jako ezoteryczne, tłuką od setek lat, że klucz do sukcesu leży w pozytywnym nastawieniu, radości, wolności i miłości. Czynniki psychiczne mają poważny wpływ na materiał genetyczny człowieka. Zastanawiano się na ile można to kontrolować. Oczywiście znalazła się grupa chętnych do przeprowadzeniu eksperymentu. Był on opisany w specjalistycznej prasie lekarskiej.

Kanada, znane miasto miłośnikom sportów zimowych Calgary i grupa napaleńców z uniwesytetu. Za pomocą technik medytacyjnych udowadniają oni możliwość opóźnienia starzenia organizmu za pomocą biochemicznej (działania myślowe, mentalne i emocjonalne) modyfikacji struktur DNA. Wynik: Starzeli się wolniej niż uczestnicy grupy kontrolnej, którzy żyli zwykłym życiem. Bum Bum i jeszcze raz Bum. Kochani to już nie jest ezoteryka, tylko dotrwaliśmy czasów, gdzie nauka podjęła odpowiednie działania w celu wyjaśnienia niewyjaśnionego. Naukowcy potwierdzają to, o czym wielu wiedziało od zawsze. Nie było innej ścieżki. Poprzez myśli każdy jest w stanie rozporządzać własnym zdrowiem. A teraz pytam się niedowiarków – skoro Twoje myśli mogą kontrolować materię w postaci ciała ludzkiego co udowodniono naukowo, czym różni się ono od innej materii? Niczym. Twoje myśli tworzą Twoją rzeczywistość, tylko pokazałem Ci na przykładzie medycyny jak to działa. Do ciebie indywidualnie zależy czy to zaakceptujesz i nauczysz się nowej wiedzy, czy odrzucisz to i pozostaniesz w starym trybie DNA, które za jakiś czas będzie przypominać alfabet morsa i skieruje Cię ku opuszczeniu ziemskiej materii.

Ćwicz silę myśli, ponieważ ich moce jest wszechpotężna. Każdego dnia odpowiadaj sobie na pytanie co możesz zrobić, aby polepszyć jakość swojego życia a następnie to zrób. Jak masz okazję chodź na neurofeedback i obserwuj na monitorze jakość swoich myśli. Ćwicz ich właściwy układ. Bądź pozytywną osobą i śmiej się! Śmiech również stymuluje neurony i działa odmładzająco. Naukowo udowodnione.

Comments are closed.