Świadomość zbiorowa – hurtownia materiałów wykończeniowych

matwykZajmiemy się w tym artykule zagadnieniem tzw. świadomości zbiorowej. Na początek krótki filmik. Doskonale obrazuje on zasadę działania świadomości zbiorowej. Warto zwrócić uwagę na działanie (sposoby postępowania) jednostki kierowanej przez świadomość zbiorową. To co obejrzymy na filmie nie dotyczy tylko ptaków. Film znaleźć można w sieci, wpisując na przykład na YT słowa kluczowe „starling murmurations”. Obejrzyj kilka takich filmików i wróć tutaj.

Proponuję Ci teraz aby przygotować kartkę i długopis. Naprawdę, proszę Cię zrób to, a nagroda będzie wielka w postaci wiedzy i zrozumienia. Zadam Ci teraz kilka krótkich pytań i postaraj się na nie odpowiedzieć (sobie) bardzo szczerze. Odpowiedzi na każde pytanie proponuję napisać PEŁNYM ZDANIEM, własnie na kartce o która prosiłem. Ważne jest aby ODPOWIEDZIEĆ a nie tylko przeczytać pytania które napisałem. Po prostu zabawmy się w quiz, którego wyniki sprawdzisz samodzielnie. Nie będzie w nim pytań osobistych, więc z pewnością będzie całkiem łatwo, ale proszę Cię – postaraj się.

Zaczynamy zatem. Moje pierwsze pytania do Ciebie to: W jakim środowisku przebywasz na co dzień? Jakie emocje i uczucia dominują na co dzień w tym środowisku? Jaki wyraz najczęściej słyszysz codziennie? Jakie myśli w Twojej głowie dominują w ciągu dnia? Jakie zachowania możesz zakwalifikować do „wspólnych”, czyli zgodnych z Twoim środowiskiem? Inaczej mówiąc – co ludzie robią najczęściej publicznie. Opisz to co widzisz na co dzień.
Następnie napisz po tym tekstem, jak ma się Twoja codzienność do codzienności innych ludzi z Twojego otoczenia. Czy jest podobna? Czym różni się Twój dzień od dnia innych? Pracuj. Wbrew pozorom to bardzo ważne zagadnienie. Pisz.

Tyle na początek pytań prostych. Pójdźmy dalej. Oderwij się od Twojego środowiska myślami i analizą a przerzuć to na obszar powiatu w którym mieszkasz. Kolejne pytania wymagające Twojej odpowiedzi to: Jaka mentalność dominuje w Tej okolicy? Jakie ludzie mają ogólne podejście do życia? Co dla ludzi jest najważniejsze i na czym się skupiają? Jak możesz opisać w kilku słowach Twój powiat z punktu widzenia emocjonalnego? Jakie główne potrzeby panują na tym terenie? Wymień główne potrzeby spełnione w nadmiarze i potrzeby niespełnione. Czym głównie zajmują się ludzie w Twoim powiecie? Jakie zachowania Twoim zdaniem są zachowaniami społecznościowymi wynikającymi z wykonywanych na co dzień czynności? Co możesz powiedzieć o mentalności społeczności tego regionu?

Jeżeli udało Ci się szczerze odpowiedzieć na te pytania to wspaniale. Odpowiedzi te będą potrzebne w dalszej części tego artykułu.

Teraz proszę napisz znów o sobie. Wypisz elementy wspólne z Twojego życia pasujące do obszaru powiatu. Zrób to teraz. Spróbuj znaleźć teraz elementy które Cie wyróżniają i wypisz je. Przechodzimy dalej. Wymień elementy wspólne dla społeczności w której mieszkasz (opisaliśmy je w pierwszej serii pytań) oraz dla regionu. Jakie wspólne zachowanie, cechy, mentalność posiadają te dwa obszary? Spróbuj wymienić teraz również różnice.

Czas na pytania średnio trudne po raz kolejny wymagające Twojej odpowiedzi: Spójrz na obszar w którym żyjesz jako kraj. Niech na tę chwilę perspektywa Twoja obejmie świadomością państwo. Moje obiecane pytania, których odpowiedzi, pozwalam sobie przypomnieć – notujemy brzmią: Jakie główne cechy pozytywne i jakie główne cechy negatywne przypisujesz obywatelom tego kraju? Jaka Twoim zdaniem mentalność zbiorowa Panuje na obszarze państwa w którym mieszkasz? Czy w większości naród ma tendencje do szczęścia i radości, czy może tendencje do zazdrości, nienawiści? Wymień główne cechy narodowości pozytywne i negatywne. Jakie nastawienie do życia posiada większość społeczności Twojego kraju? Jakie czynniki kierują mentalnością narodu? Czym Twoim zdaniem w większości zajmuje się obywatel Twojego Państwa? Na czym spędza najwięcej czasu? Jakie tempo życia panuje w Państwie w którym mieszkasz? Czego najbardziej boi się obywatel? Jakie czynności musi wykonywać codziennie a jakie może ? Na czym skupia się głównie na co dzień taka osoba? Co każdy obywatel MUSI mieć i jakim MUSI być ?

Gratuluję Ci, że udało Ci się dotrzeć do tego punktu. Wspaniale. Wciąż mam nadzieję, że jednak piszesz, bo inaczej może wyjść na to, że tracisz czas przy tym artykule, a w zasadzie nazwijmy to, ćwiczeniu budzenia świadomości. Jeżeli nie piszesz to proponuję Ci wrócić na początek i mimo wszystko popisać. Na prawdę wyjdzie Ci to na dobre, zobaczysz.

Skoro opisaliśmy już naród, którego jesteśmy częścią czeka Cię teraz proste zadanie. Proszę aby wypisać od „góry do dołu” czyli podziel kartkę na dwie części po lewej wszystkie elementy WSPÓLNE negatywne kolejno dla: narodu, powiatu, Twojego najbliższego środowiska oraz Twoje. Po prawej wymień wszystkie cechy pozytywne w takim samym porządku. Po prostu wymień co masz wspólnego z tymi wszystkimi komórkami społecznościowymi.

Pod tą tabelką czas na wypisanie czym się różnisz. Napisz czym się wyróżniasz w Twoim środowisku, powiecie i na skalę kraju. Wymień wszystkie elementy pozytywne oraz negatywne. Teraz.

W tym miejscu chylę czoła przed wszystkimi, u których przeważają w dużej mierze elementy pozytywne. Dla Was jest ostatni akapit tego artykułu, na samym dole pisany kursywą, pozostałą treść możecie pominąć, lub przeczytać z ciekawości. Z mojej strony – głębokie wyrazy uznania i szacunku za waszą pracę włożoną na rzecz siebie i społeczeństwa.

Wracamy do tematu. Czas na podsumowanie i prawdę na temat Twojej tożsamości. Co ciekawe, wiele osób nawet nie ma pojęcia co oznacza ten wyraz. Czy Ty wiesz? Mam ostatnie pytanie do Ciebie: Napisz definicję słowa tożsamość. Czym Twoim zdaniem jest tożsamość człowieka. Jeżeli Ci się nie udało – śmiało poszukaj definicji w sieci. Mam nadzieję, że znajdziesz, ponieważ będzie Ci to potrzebne do lepszego zrozumienia całej pracy którą właśnie udało Ci się wykonać. Zrób to teraz i dowiedz się czym jest tożsamość.

Ok. Skoro już wiesz czym jest tożsamość to mam dla Ciebie bardzo ważne wiadomości. Sugeruję, aby przeczytać je naprawdę powoli i ze zrozumieniem.

Pierwsza z nich jest taka: Wszystkie elementy różniące Cię od wszystkich komórek społecznościowych są przejawieniem Twojej prawdziwej indywidualnej tożsamości. Mówiąc po ludzku – to elementy Twojego prawdziwego Boskiego Ja, pozwalające sobie na przejawienie się w Twoim życiu. Mam nadzieję, że udało Ci się wymienić chociaż jeden taki element…

Druga wiadomość: Wszystkie elementy wspólne są wynikiem przejawiania się w Twoim życiu świadomości zbiorowej na co po prostu pozwalasz. Jeżeli Ci się nie podobają oznacza to, że nie potrafisz kierować jeszcze swoim życiem wystarczająco odpowiedzialnie i może czas to zmienić.

Trzecia wiadomość: Wszystkie elementy wspólne przejawiające się na poziomie Twojego środowiska są wynikiem działania świadomości jednostki (Twojej i innych ludzi) i świadomości zbiorowej powiatu. Jeżeli występują w niej elementy z którymi nie rezonujesz – masz prawo jako jednostka do zmiany środowiska lub wyindywidualizownie się…( uff fajny wyraz :) )

Czwarta wiadomość: Wszystkie elementy wspólne przejawiające się na poziomie Twojego powiatu są wynikiem działania świadomości jednostki (Twojej i innych ludzi), pól świadomości jej środowiska (jakie sami tworzą) oraz świadomości zbiorowej narodowości (jaką naród tworzy sam).

Piąta wiadomość: Jeżeli cechy wspólne świadomości zbiorowej narodowości ingerują w tożsamość jednostki poprzez oddziaływanie bezpośrednie lub poprzez mniejsze komórki społeczne i działania te są niezgodne z prawdą jednostki, oznacza to, że jednostka po części traci indywidualność oraz możliwość pełnego przejawienia się całości właściwej tożsamości. Przeczytaj to powoli jeszcze raz.

Szósta wiadomość: Świadomość zbiorowa narodowości tworzy się z indywidualności jednostek, kolekcjonując wszystkie elementy wspólne jednostek i tworząc tzw, pole morfogenetyczne (morfogenne) mające wpływ na cały naród (o ile jednostka będąca częścią narodu sobie na to pozwala).

Siódma wiadomość: Pola morfogenetyczne są formami energoinformacyjnymi zawierającymi dane które można świadomie odczytywać, modyfikować i zmieniać.

Ósma wiadomość: Jeżeli jednostka nie zmieni mentalności i nie nastawi się na nowe myślenie będzie wpływać destruktywnie na resztę społeczeństwa, co jest wynikiem powiązań kwantowych, gdyż wszystko we wszechświecie jest połączone i tworzy całość.

DZIEWIĄTA WIADOMOŚĆ: ODEZWA DO NARODU POLSKIEGO:

NARODZIE POLSKI. OBUDŹ SIĘ Z LETARGU, WYJDŹ W KOŃCU BAGNA SZAREGO MYŚLENIA, POZBĄDŹ SIĘ ZAWIŚCI, ZAZDROŚCI, BRAKU ŻYCZLIWOŚCI, PRZESTAŃ RZUCAĆ W SWOJEGO SĄSIADA EPITETAMI I ZACZNIJ MU DOBRZE ŻYCZYĆ, STWÓRZ MENTALNOŚĆ DOSTATKU, SPOKOJU RADOŚCI, MIŁOŚCI I HARMONII! WYZBĄDŹ SIĘ SZYDERSTWA WYZBĄDŹ SIĘ PODŁOŚCI I PODSTĘPNOŚCI WYZBĄDŹ SIĘ EGO, KTÓRE KOPIE CI TYŁEK NA KAŻDYM KROKU I RUJNUJE CI ŻYCIE. NAUCZ SIĘ TWORZYĆ NOWE HARMONIJNE ŚRODOWISKO I ODRZUĆ WSZYSTKO CO NIE JEST ZGODNE Z ŻYCIEM W HARMONII SPOKOJU RADOŚCI I DOSTATKU. NARODZIE POLSKI. PRZESTAŃ GENEROWAĆ NEGATYWNE MYŚLI, NEGATYWNE EMOCJE, PRZESTAŃ ROZWAŻAĆ NEGATYWNE POGLĄDY JEŻELI ŻYCZYSZ SOBIE ŻYĆ W PIĘKNYM I BOGATYM PAŃSTWIE! NARODZIE POLSKI! SAM GENERUJESZ SWOJĄ BIEDĘ NIEDOSTATEK I WSZYSTKIE INNE NIESZCZĘŚCIA PRZEZ SWOJĄ ZAŚCIANKOWĄ MENTALNOŚĆ I AKCEPTACJĘ WSZELKIEGO ZEWNĘTRZNEGO GÓWNA POJAWIAJĄCEGO SIĘ W TWOIM ŻYCIU! JAK CHCESZ ŻYĆ W SZCZĘŚCIU RADOŚCI, MIŁOŚCI HARMONII I DOSTATKI ZACZNIJ TO GENEROWAĆ I WPŁYWAĆ NA INNYCH! CZY TO JEST DLA CIEBIE ZROZUMIAŁE? CZY WIESZ, I ROZUMIESZ POLAKU, ŻE POZWALASZ SOBIE NA OBRZUCANIE CIĘ KUPĄ NEGATYWNYCH INFORMACJI TYLKO PO TO, ABYŚ GENEROWAŁ NON STOP NEGATYWNY SPOSÓB MYŚLENIA? NARODZIE POLSKI OBUDŹ SIĘ I PRZESTAŃ WINIĆ WSZYSTKICH ZA WSZYSTKO, BO JEDYNYM WINNYM ZA WSZYSTKO JESTEŚ TY SAM. TY SAM DLATEGO, ŻE POZWALASZ ABY INNY RZĄDZILI TWOIM ŻYCIEM I WRZUCALI W TWOJĄ CODZIENNOŚĆ PAPKĘ, KTÓRĄ POŁYKASZ I WYKAŃCZASZ SIĘ SAMODZIELNIE. NARODZIE POLSKI! PRZESTAŃ CZYNIĆ „WAŁKI” I OSZUSTWA W STOSUNKU DO INNYCH NA KAŻDYM KROKU, PONIEWAŻ WSZYSTKO TO DO CIEBIE WRACA BARDZO SZYBKO I INGERUJE W ŚWIADOMOŚĆ SPOŁECZNĄ! POLAKU! NADSZEDŁ CZAS ŻEBY MIEĆ NA CELU DOBRO INNYCH I PORZUCIĆ SAMOLUBSTWO, EGOCENTRYZM, NARCYZM I PRZEKONANIE O WSZECHWIEDZY! NARODZIE POLSKI! POZWALASZ ABY KIEROWAŁO TOBĄ STADO MARIONETEK, KTÓRE SAM WYBIERASZ A POTEM SIĘ DZIWISZ, ŻE NIE JEST TAK JAK POWINNO! NADSZEDŁ CZAS ABY WYJŚĆ Z CIEMNEGO DOŁKA WŁASNEJ MENTALNOŚCI I STAROŚWIECKICH PRZEKONAŃ! ONE MUSZĄ ODEJŚĆ! POLAKU! PRZESTAŃ ROZLICZAĆ INNYCH Z ICH DOSTATKU PODCZAS GDY TY KLEPIESZ BIEDĘ NA WŁASNE ŻYCZENIE POPRZEZ WŁASNE EGO I NISKĄ ŚWIADOMOŚĆ! PRZESTAŃ RZUCAĆ KŁODY POD NOGI INNYM TYLKO DLATEGO ŻE TY NIE MASZ A KTOŚ MA! CZY JESTEŚ W STANIE ZROZUMIEĆ ŻE ROBISZ TO SOBIE? WSZYSTKO ZAWSZE DO CIEBIE WRACA! ZACZNIJ OD ZARAZ TĘPIĆ ZAŚCIANKOWĄ MENTALNOŚĆ W SOBIE A ZOBACZYSZ ŻE WSZYSTKO STANIE SIĘ PROSTSZE I LEPSZE! WEŹ CZYNNY UDZIAŁ W BUDOWANIU NOWEGO SPOŁECZEŃSTWA, PORZUĆ I UNIKAJ WSZYSTKIEGO CO DZIAŁA PRZECIWKO TEMU! NARODZIE POLSKI! NADSZEDŁ CZAS ABY NARESZCIE POCZUĆ SIĘ DOBRZE NA STAŁE WIĘC ZACZNIJ TO GENEROWAĆ! NARODZIE POLSKI – MOŻESZ TEGO NIE WIEDZIEĆ ALE JESTEŚ JEDNYM Z NIELICZNYCH TAK ZAŚCIANKOWYCH PAŃSTW NA TEJ PLANECIE! WIĘKSZĄ ŚWIADOMOŚĆ POSIADAJĄ PLEMIONA AFRYKAŃSKIE PONIEWAŻ ICH SZAMANI PRZEKAZUJĄ IM WIEDZĘ UNIWERSALNĄ NA KTÓRĄ NARÓD POLSKI WCIĄŻ POZOSTAJE BARDZO ODPORNY! POLAKU! DAJ SIĘ DO ROBOTY! DAJ SIĘ DO ROBOTY NAD SOBĄ PONIEWAŻ W NOWYCH CZASACH NIE MA MIEJSCA NA TAKICH JAK TY! DAJ SIĘ DO ROBOTY BO BĘDZIE BOLAŁO. JEŻELI MYŚLISZ, ŻE COŚ TAK PROZAICZNEGO JAK „SPOWIEDŹ” WYSWOBODZI CIĘ Z TWOICH POSTĘPOWAŃ JESTEŚ W NAJWIĘKSZYM BŁĘDZIE TWOJEGO ŻYCIA I NALEŻYSZ DO NAJBARDZIEJ NAIWNEJ GRUPY SPOŁECZNOŚCIOWEJ. DAJ SIĘ DO ROBOTY, BO ODEJDZIESZ STĄD NAGLE I NAWET NIE ZDĄŻYSZ SIĘ ZDZIWIĆ. POWTARZAM I UCZULAM. W NOWYCH CZASACH NIE MA MIEJSCA NA ZAŚCIANKOWĄ MENTALNOŚĆ I STAROŚWIECKIE POGLĄDY. ALBO WYPRACUJESZ NOWE WARTOŚCI W SWOIM ŻYCIU, KTÓRE BĘDĄ SŁUŻYĆ RÓWNIEŻ INNYM ALBO ODPADNIESZ Z WIELKIM HUKIEM.

Z tego miejsca proszę wszystkich, którzy czują się na siłach o pomoc w budowaniu nowej świadomości społecznej w dowolny sposób, Rozmawiajcie z ludźmi, mówicie „dziwne” rzeczy, powodujcie ciekawość i sprawcie, aby zaczęli szukać. Sprawcie aby zajęli się sobą i skupiali uwagę na sobie zamiast oddawać ją wszystkiemu co kieruje człowiekiem wbrew jego woli. Podsuwajcie filmy, książki, nagrania, linki. Róbcie to. Działajcie lokalnie w swoim środowisku, tam gdzie was znają. Wasz sukces będzie nieunikniony, i jego własnie życzę wszystkim, cokolwiek on dla każdego oznacza.

Comments are closed.