Bajki dla Twoich dzieci i urządzenia elektroniczne, które są „be”

 

Czy często załączasz dzieciom TV lub pozwalasz im siedzieć dłużej samodzielnie przy komputerze? Jeżeli tak , warto poświęcić kilka minut swojego życia, aby zobaczyć jakie bajki je interesują. 99,5% bajek dla dzieci w wieku od 2 do 12 lat nie nadaje się w żaden sposób do projekcji publicznej. Każda z nich zawiera specjalnie psychologicznie dobrane scenariusze, które programują Twoje dziecko na specyficzne zachowania. Jeżeli usiądziesz na chwilę i zaczniesz oglądać jakąś serię bajek na YT, sprawdź ile dziesięciominutowych odcinków tej samej bajki jesteś w stanie obejrzeć. Jeżeli po pierwszych dwóch lub trzech zmienia Ci się samopoczucie na gorsze oznacza to, że bajka nie nadaje się do oglądania.

Zachęcam do przeprowadzenia eksperymentu. Pooglądaj na YT starego „Reksia” i obserwuj swoje wewnętrzne odczucia. Szczególnie zwróć uwagę na poziom spokoju i oddech. Następnie oglądnij jakąś nowoczesną bajkę, która jest ogólnie lubiana np. „Pingwiny z madagaskaru”. Ponów eksperyment i sprawdź jakie odczucia rodzą Ci się podczas oglądania. Szczególnie obserwuj Twój „background”, czyli to co dzieje się w tle Twojego ja, nawet jeśli powierzchownie reagujesz śmiechem. Czy dajesz radę obejrzeć 3 odcinki pod rząd i zachować sie tak samo jak przy projekcji „Reksia” ? Jak się czujesz po półgodzinnym oglądaniu takich bajek?

A teraz proszę odpowiedz sobie na pytanie, dlaczego nie potrafisz okiełnzać Twoich maluchów. Czy aby na pewno wpływ na zachowanie dziecka ma wiek ? Chłopcy uwielbiają kosmiczne bajki, roboty, walki itp. Dziewczęta lalki, jednorożce, kucyki, pluszaki. Istnieje pewien fajny program, który w którym przeprowadza się wywiady z dziećmi natychmiast po projekcji bajki. Jeden z odcinków przezntuję poniżej. Jeżeli marzysz o złotej przyszłości Twojego dziecka możesz zrobić dwie rzeczy. Wyrzuć TV przez okno a korzystając z okazji, że jest otwarte, wyślij w ślady telewizora komputer twojej pociechy.

Teraz jesteś gotów do kolejnego eksperymentu. Schowaj dziecku telefon, gdy tego nie widzi i obserwuj zachowanie dziecka, jak zorientuje się o braku urządzenia. Sposób w jaki zareaguje określi Ci wpływ urządzenia na Twoją pociechę. Jeżeli zauważysz, że wzrasta panika, nerwowość, mają miejsce ataki histerii lub płacz, oznacza to, że do TV i komputera za oknem warto dorzucić jeszcze telefon. Jeżeli dziecko nie przejawia większego zainteresowania problemem i go akceptuje, masz szczęście, ponieważ Twoje dziecko jest uodpornione na wpływ tego urządzenia.

Gdy pozbawisz dzieci masowych narzędzi kontroli nad ich psychiką, szybko dostrzeżesz zmiany w ich zachowaniu. Pierwsze widoczne efekty da się zaobserwować już po tygodniu. Po dwóch tygodniach bez dostępu do komputera, TV, telefonu dziecko przełącza się w nowy tryb egzystencji i zaczyna zajmować się innymi rzeczami. Rozwija swoje talenty, spędza więcej czasu na powietrzu, czyta książki. Tak naprawdę to Ty jako rodzic powinienieś pomyśleć o nauczeniu się nowego odbioru dziecka i na stałe usunąć ze swojej świadomości program „święty spokój wspomagany narzędziami masowej kontroli”.

Jeżeli jako rodzic, naprawdę Twoim celem jest radość i szczęście Twojego dziecka, warto pozwolić mu się rozwijać w kierunku zgodnym z prawami natury, odrzucając wszelkie narzędzia kontroli. Warto wziąć pod uwagę, że ŻADNE z urządzeń elektronicznych nie jest kompatybilne z nową energią planetarną. Nowsze urządzenia wprawdzie posiadają inne podzespoły, przy projektowaniu których wykorzystano nanokryształy o innych strukturach, są bardziej kompatybilne z nową energią, ale WCIĄŻ SĄ WYSOCE SZKODLIWE. Zatem jeśli myślisz o zmianie sprzętu – może warto zrobić sobie zupełną przerwę, wziąć głęboki oddech i poczekać? Obecny sprzęt zawsze można spieniężyć póki działa, a jeśli coś Ci sie zepsuło – dobrym rozwiązaniem jest po prostu utylizacja i chwilowa rezygnacja z jego posiadania, ponieważ w przeciągu najbliższych miesięcy sporo sprzętu elektronicznego może nie podołać wzmożonej aktywności Słonecznej oraz wzrastającej energii planety. Dotyczy to również urządzeń, których działanie oparte jest na elektromagnetyźmie, np. zawierających silniki elektryczne starszej generacji.

Zachęcam również do obejrzenia serii odcinków programu „Dzieci reagują na”, znajdujących się na potalach video. Niestety YT często usuwa te programy ponieważ budują one świadomość społeczną, dlatego użyj wyszukiwarki i wpisz „Dzieci reagują na”.

 

Tags: , , , , , , , , ,

Comments are closed.