Dzień przed ujawnieniem (The day before disclosure)

Czy nadszedł czas aby zacząć intensywniej obserwować niebo? Od pewnego czasu można zauważyć na nim wiele interesujących zjawisk, niekoniecznie dostępnych gołym okiem. W takich obserwacjach sprawdzała się zawsze lornetka 7×50. Można również używać aparatów fotograficznych ustawionych na długie ekspozycje (minuta i więcej), umieszczone na specjalnych stojakach i montażach podążających za niebem. Warto połączyć to z możliwością fotografowania techniką podczerwieni.

Osobom posiadającym kamery Sony z funkcją Night Shot i Super NightShot polecam zaopatrzenie się w filtr IR (filtr podczerwieni), który przepuszcza pasmo niewidzialne gołym okiem. Sesje nagraniowe mogą być fascynujące i interesujące. Za pomocą filtra możemy filmować w ciągu dnia oraz o zmierzchu z włączoną funkcją Night Shot. Ta technika ujawnia wiele „niewidzialnych” gołym okiem fenomenów.

Czyżby nadszedł czas na zburzenie paradygmatu indywidualności Ziemi we wszechświecie? Patrząc na to od strony logicznej i astronomicznej – tak. Patrząc w niebo, nawet gołym okiem pomyślmy tylko o jednym. Każda gwiazda jest niczym innym jak takim samym obiektem, co nasze Słońce.

Zatem nawet jeśli tylko jeden procent posiada własne układy słoneczne i nawet jeden procent z tego jednego procenta posiada planety w idealnej odległości od gwiazdy macierzystej (słońca) do utrzymania życia biologicznego i jeśli jeden procent z nich posiada życie, to obcych cywilizacji jest około tysiąca tylko w naszej galaktyce. Teraz załap za teleskop. Ile gwiazd widzisz teraz? Wylicz otrzymaną wartość rachunkiem prawdopodobieństwa i otrzymasz kolejną cyfrę, która nijak będzie się miała do wcześniejszego „tysiąca”. Czy wiesz, że do tej pory dzięki pracy astronomów-amatorów ujawniono ponad 900 egzoplanet ?

Metoda ta jest stosunkowo nowa i ilość odkrytych planet krążących w innych systemach solarnych wzrasta bardzo szybko. Wśród odkrytych planet wg obliczeń NASA istnieje procent, który znajduje się w idealnych odległościach od „słońc” aby utrzymać odpowiednie warunki do utrzymania życia. Stojąc w obliczu tych informacji myślenie, że jesteśmy sami we wszechświecie jest zwykłym nietaktem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wkrótce zostaniemy wyrwani z tego błędnego snu, gdzie po przebudzeniu dowiemy się, jak bardzo jesteśmy zacofani i prymitywni.

Będzie to dla wielu smutna i szokująca prawda, a jednocześnie moment odrodzenia. Ta chwila może być bliżej niż myślisz.

W pomocy akceptacji nowej myśli dla osób, które tego potrzebują, proponuję ciekawą produkcję pt. „The day before disclosure” czyli „Dzień przed ujawnieniem”. Film często znika z YT więc w przypadku braku dostępności należy samodzielnie go odnaleźć. Prezentowana wersja poniżej jest anglojęzyczna. Możliwe, że wersję z polskimi napisami można znaleźć w sieci również.

Poniżej jako uzupełnienie krótki reportaż NASA o odkrytych do tej pory planetach i „układach słonecznych”

Tags: , , , ,

Comments are closed.